Історія Приватного акціонерного товариства «ОТІ» розпочалася у 1972 році, коли в рамках реалізації загальносоюзної програми комп'ютеризації країни на базі ЄС ЕОМ було організовано Київське спеціалізоване виробниче управління (КСПУ) для забезпечення пусконалагоджувальних робіт та технічного обслуговування новоствореної серії обчислювальної техніки.
1976 року в результаті зростання кадрового та технічного потенціалу КСПУ було реорганізовано у виробниче об'єднання «ЗахідЕВМкомплекс», яке незабаром стало флагманом у галузі промислової комп'ютеризації, охопивши своєю діяльністю весь південно-західний регіон колишнього СРСР.
Наприкінці 1980-х років до складу ВО «ЗахідЕОМкомплекс» входило понад 15 регіональних відділень у найбільших містах України та Молдови, а також пункти технічного обслуговування практично у всіх містах України. Тоді кількість працюючих для підприємства становило понад 5 тис. чол. Фахівці об'єднання освоїли всі типи ЕОМ Єдиної Серії, починаючи з ЄС-1020 та закінчуючи ВК-1066, та відповідне базове програмне забезпечення.
У 1987 році найбільше регіональне відділення ВО «Захід-ЕОМкомплекс» – Київське – було перетворено на Київське підприємство обчислювальної техніки та інформатики (КП ОТІ), перед яким було поставлено завдання значно розширити сфери діяльності. Поряд із традиційними видами діяльності (пусконалагоджувальні роботи, технічне обслуговування) підприємство почало активно займатися проєктними роботами, у тому числі – розробкою спеціального програмного забезпечення.
З 1990 року «КП ОТІ» успішно розвивало роботи з комплексного переоснащення обчислювальних центрів підприємств та організацій України, включаючи міграцію із застарілих платформ на сучасні, а також перенесення наслідуваних прикладних програм у нове операційне середовище. Набуті знання і досвід стали основою для розгортання промислової технології розробки програмного забезпечення «під ключ».
У 1995 році в «КП ОТІ» стартував великий проєкт для Державної адміністрації залізничного транспорту України зі створення Національної системи управління комплексним обслуговуванням пасажирів залізницями України «Експрес-УЗ». І вже 2000 року пусковий комплекс Національної системи було введено в експлуатацію. Цей проєкт відіграв ключову роль у формуванні стратегічного спрямування діяльності компанії на наступне десятиліття.
У 1996 році «КП ОТІ» було перетворено на Відкрите акціонерне товариство «КП ОТІ». Основною метою акціонування було створення на основі досвіду та кваліфікації вітчизняних фахівців та високих технологій закордонних бізнес-партнерів мобільного підприємства, яке здатне запропонувати на ринку СНД, Центральної та Східної Європи сучасні технології та рішення за цінами, доступними користувачам цього регіону.
У 1996 році Постановою Кабінету Міністрів України ВАТ «КП ОТІ» було визначено головним розробником Єдиної державної автоматизованої паспортної системи – нині Державну інформаційну систему реєстрації фізичних осіб та їх документування (ГІС), в рамках якої ведеться централізоване виготовлення українських закордонних паспортів. Це остаточно закріпило компанію серед провідних розробників інформаційно-аналітичних систем.
У 2002 році силами ВАТ «КП ОТІ» Єдину державну автоматизовану паспортну систему було введено в дію, і розпочався випуск паспорта громадянина України для виїзду за кордон зразка 2001 року.
У 2004 році ВАТ «КП ОТІ» включилося у реалізацію комплексних проектів щодо впровадження ідентифікаційних документів та відповідних інформаційних систем.
Знаковим проектом стало створення Державної інформаційної системи реєстрації фізичних осіб та їх документування (ГІС), у реалізації якого взяли активну участь спеціалісти ПАТ «КП ОТІ». Основним завданням ДВС на першому етапі було децентралізоване оформлення та облік виданих закордонних паспортів.
У період з 2008 по 2010 рік ВАТ «КП ОТІ» активно розвиває в Україні децентралізовану мережу з оформлення ідентифікаційних документів у вигляді пластикових карток (посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів, талон про проходження державного технічного огляду транспортного засобу, дозвіл на право зберігання та носіння зброї та ін.).
У 2008 році компанія перемогла у тендері в Кенії, в якому взяли участь 25 провідних світових компаній. За його результатами було підписано контракт із урядом Кенії на постачання, інсталяцію та введення в експлуатацію Інтегрованої Системи Реєстрації Населення (IPRS). У лютому 2009 року ВАТ «КП ОТІ» представило замовнику готовий проект «Інтегрована Система Реєстрації Населення» (IPRS).
У 2009 році завершено розробку технології електронної персоналізації носія інформації ідентифікаційного документа у вигляді безконтактного чіпа. Цей носій отримав експертний висновок Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та може бути використаний в електронних документах, що засвідчують особу (наприклад, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт, дипломатичний паспорт тощо).
У вересні 2009 року успішно завершено міжнародні тести на відповідність вимогам ICAO зразка електронного паспорта, у розробці якого брали участь фахівці ПАТ «КП ОТІ».
У жовтні 2009 року було дано старт проєкту з виробництва електронного паспорта співробітників Interpol, у якому використано технології, розроблені ВАТ «КП ОТІ».
У 2010 році Відкрите акціонерне товариство «КП ОТІ» було перетворено на Публічне акціонерне товариство «КП ОТІ».
З квітня 2010 року ПАТ «КП ОТІ» продовжує розвивати у Кенії проект IPRS у рамках контракту щодо забезпечення обліку населення та оформлення свідоцтв про народження.
У 2012 році ПАТ «КП ОТІ» вийшло на закордонний ринок з технологією випуску посвідчень водія на пластиковій основі з вбудованим безконтактним чіпом. Напрацьовані у цьому проекті рішення були успішно застосовані для створення та впровадження комплексної системи обліку персоналу Генеральної прокуратури України. Прокуратура отримала високотехнологічні захищені посвідчення, які є як документом, що засвідчує особу, і засобом контролю доступу.
У 2017 році Публічне акціонерне товариство «КП ОТІ» було перетворено на Приватне акціонерне товариство «ОТІ».